Merhaba

Uzun zamandır düşündüğüm ama hayata geçirmekte bir hayli zorlandığım blogumla karşınızdayım. Yemek yapmayı seven biriyim. Yaptıklarımıda seve seve paylaşıyorum. Dedim ki neden yemeklerim sadece birkaç kişiyle paylaşılsın. Ben öğreteyim, aynı zamanda da öğreneyim istedim. Çok çok iyi yemek yapıyorum, her türlü yemeği biliyorum diye bir iddiam yok. Sadece seviyorum ve severek yapıyorum. Zaten yemek severek yapıldığında lezzetli olur. Hani bir tabir var ya herkesin söylediği ” yemeğe sevgimim katıyorum” diye. Çok doğru…
Ben çocuk yaşta başladım sanırım ortaokul zamanlarımdı. Hamur işleri, kurabiyeler, kekler, pastalar yapıp, birde çay demleyip komşularımızı çağırırdım yemek için 🙂 Ama o zamanlar annem ev hanımı bense öğrenci olduğumdan annem yemek yapmama izin vermezdi. Yani derslerime engel olacak her türlü aktivite bana yasaktı:) Ama ben okuldan geldikten sonra annem yemek yaparken onu hep izlerdim. Neyi nasıl yaptığına, kıvamına dikkat ederdim. Ben ta ki üniversitedeyken kendi evime çıkana kadar yemek yapmadım. Sonra iş başa düştü tabi. Eksik, fazla; çiğ, yanık ; tuzlu, tuzsuz birçok yemek denemsinden sonra bi hayli gelişti yemek yapışım. Ve hala daha gelişmekte… İşte bu gelişim yolunda sizlerle beraber olmak, beraber yürümek istiyorum. Ne dersiniz? Var mısınız ?

Nazlı

1984 Tekirdağ doğumluyum. Son durağı Ankara olan bir memurum. 2010 yılından beri en güzel hobim olan bloğumu yazıyorum. Annesinin okuyor diye mutfağa sokmadığı; ama bir elinde elma, gözü hamurun kıvamında, yemeğin suyunda olan küçük bir kızdım. Kaçamak girdiğim mutfakta, annemin tarif defterinden kulak memesi kıvamında nişastalı kurabiye hamuru yoğurarak bulaştım bu işlere. Pişirdikçe sevdim, yedirdikçe daha çok pişirdim. Evlendim. Kendi mutfağımda pişirmekten daha da çok zevk aldım. Acemi halimle pişirdiklerimi sevdirdim, tarifler istendikçe mutlu oldum. Paylaşmayı seven yanım ağır bastı, bir anda blog yazmaya karar verdim. Hem içimi döktüm, hem hayatımı paylaştım hem de severek pişirdiklerim başka mutfaklarda da pişsin istedim. Pişirme aşkı, fotoğraf aşkıyla birleşince vazgeçilmez bir tutku oldu benim için. Tek dileğim, bu tutkuyla paylaştığım yemeklerimi sizin de mutfaklarınızda sevgiyle pişirmeniz.

Görüşleriniz benim için oldukça değerli.

%d blogcu bunu beğendi: