Kalbinizi Çalacak Ramazan Sofraları Harikalar Mutfağı’ndan

Harikalar Mutfağı takipçilerine daha iyi lezzet deneyimi yaşatmayı amaçlayan, lezzet severler için dizayn edilmiş bir yemek tarifi ve pratik bilgi platformu. 2014 yılı başında yeni tasarıma geçen site sektörden takip ettiğimiz üzere hızlı bir büyüme ivmesi yakaladı.  
Şu an Harikalar Mutfağı’nda tariflerini paylaşan 86 aktif blog ve 1400’e yakın yemek tarifi bulunuyor. Kategori yapısı daha çok trafik çekecek şekilde çeşitlendirilen site, ziyaretçilerine zengin bir yemek tarifi havuzu sunuyor. Harikalar Mutfağı’nda şu an 4 adet mutfak ve 24 adet kategori mevcut. Bu sayı her geçen gün artıyor. 
Harikalar Mutfağı’nın 23 Haziran’da başlayacak yeni bir yarışması var. Yarışma hem Cookplus’ın hem de Harikalar Mutfağı’nın Facebook sayfalarından duyuruluyorKalbimizi çalacak Ramazan sofralarını bulmayı hedefleyen Harikalar Mutfağı’na, en bereketli Ramazan tariflerini şık sunumuyla ekleyenler, Harikalar Mutfağı’nın Ramazan Şefi olma fırsatını yakalayacak.  
Kampanyaya katılım 23.06.2014 – 27.07.2014 tarihleri arasında Harikalar Mutfağı sitesinde gerçekleşecek. Yarışmaya katılabilmek için Harikalar Mutfağı’na üye girişi yapmak ve katılım koşullarında belirlendiği şekilde Ramazan tariflerini eksiksiz eklemek gerekiyor. 
Cookplus yarışma koşullarında oldukça titiz davranıyor. Tariflerdeki görsellerin katılımcıların kendilerine ait olmasını ve başka bir yarışmada kullanılmamış olmasını istiyor. Ayrıca tariflerin malzemeleri ve yapılış aşamaları dahil bütün bilgilerinin eksiksiz doldurulması gerekiyor. Yapılışları internetten copy-paste yapmadan kendi anlatımıyla açık ve net olarak yazanlar diğer katılımcılara göre avantajlı olacak. 
Serkan Bozkurt’un da içinde olduğu Cookplus-Harikalar Mutfağı jürisinin kazananı belirlerken göz önünde bulunduracağı kriterleri vermeden geçmeyelim: 
  • Masa düzeni 

  • Sunumların şıklığı 

  • Tariflerin özgün olması 

  • Fotoğrafların katılımcılara ait olması ve başka bir yarışmada kullanılmamış olması 

  • Tariflerin malzemeleri ve yapılışı dahil bütün bilgilerinin eksiksiz doldurulması 

  • Tariflerin beğeni ve sosyal medya paylaşım sayılarının fazla olması 

  • Eklenen tarif sayısı 

Kazanan kişilere sürpriz hediyelerin yanı sıra onları Harikalar Mutfağı’nda avantajlı duruma getirecek ve onların profil sayfalarında görünecek rozetler verilecek. 
Yarışmanın koşullarından da anlayacağınız üzere Cookplus.com yarışmayı gerçekten hak edenlerin kazanmasını istiyor. Yarışma hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak istiyorsanız örneğin hediyeler Harikalar Mutfağı’nı ziyaret edebilirsiniz? 
Yarışma hakkında en güncel bilgileri Harikalar Mutfağı’nın Facebook sayfası ve Twitter hesabından da takip edebilirsiniz.   
Tarif ekleyerek böylesine güzel hediyeli bir yarışmaya katılmak çok özel bir deneyim olacak. Katılan arkadaşlara şimdiden bol şanslar.

Nazlı

1984 Tekirdağ doğumluyum. Son durağı Ankara olan bir memurum. 2010 yılından beri en güzel hobim olan bloğumu yazıyorum. Annesinin okuyor diye mutfağa sokmadığı; ama bir elinde elma, gözü hamurun kıvamında, yemeğin suyunda olan küçük bir kızdım. Kaçamak girdiğim mutfakta, annemin tarif defterinden kulak memesi kıvamında nişastalı kurabiye hamuru yoğurarak bulaştım bu işlere. Pişirdikçe sevdim, yedirdikçe daha çok pişirdim. Evlendim. Kendi mutfağımda pişirmekten daha da çok zevk aldım. Acemi halimle pişirdiklerimi sevdirdim, tarifler istendikçe mutlu oldum. Paylaşmayı seven yanım ağır bastı, bir anda blog yazmaya karar verdim. Hem içimi döktüm, hem hayatımı paylaştım hem de severek pişirdiklerim başka mutfaklarda da pişsin istedim. Pişirme aşkı, fotoğraf aşkıyla birleşince vazgeçilmez bir tutku oldu benim için. Tek dileğim, bu tutkuyla paylaştığım yemeklerimi sizin de mutfaklarınızda sevgiyle pişirmeniz.

Görüşleriniz benim için oldukça değerli.

%d blogcu bunu beğendi: