Kabaklı Semizotlu Omlet

kabaklı semizotlu omlet

Yeni kategorimin ilk yazısını da yayınlamış olayım. Oğlum için hazırladığım yemekleri paylaşmak istiyorum bir yandan. Öyle süslü püslü fotoğraflar çekecek vaktim yok artık, bebekli annelerin beni çok iyi anlayacağını düşünüyorum:)

Dün sabah kahvaltıya hazırladım bu omleti. 8,5 aylık Uras Yaman bir kahvaltı öğünü bir de öğleden sonra meyve öğünü yiyor. Kahvaltı öğününe sebzeleri de katıyorum ki daha besleyici olsun.

Tarif:

Yarım santim kalınlığında kesilmiş bir parça taze kabağı rendenin ince tarafıyla rendeledim.

Küçük yapraklarını ayırdığım bir tutam semizotunu sirkeli suda bekleterek yıkadım.

Kabak, semizotu ve yumurta sarısına bir tatlı kaşığı organik ruşeymli irmik ekledim (İrmik@makarnalutfen den).

İki yağlı kağıt arasında, tost makinesinin orta ısı derecesinde yaklaşık üç dakika kadar pişirdim.

Tost makinası benim elin ayağım oldu ek gıdaya geçince. Bu şekilde yumurtanın birçok çeşidini hazırlayabiliyorum.

Afiyet olsun miniklere:)

Nazlı

1984 Tekirdağ doğumluyum. Son durağı Ankara olan bir memurum. 2010 yılından beri en güzel hobim olan bloğumu yazıyorum. Annesinin okuyor diye mutfağa sokmadığı; ama bir elinde elma, gözü hamurun kıvamında, yemeğin suyunda olan küçük bir kızdım. Kaçamak girdiğim mutfakta, annemin tarif defterinden kulak memesi kıvamında nişastalı kurabiye hamuru yoğurarak bulaştım bu işlere. Pişirdikçe sevdim, yedirdikçe daha çok pişirdim. Evlendim. Kendi mutfağımda pişirmekten daha da çok zevk aldım. Acemi halimle pişirdiklerimi sevdirdim, tarifler istendikçe mutlu oldum. Paylaşmayı seven yanım ağır bastı, bir anda blog yazmaya karar verdim. Hem içimi döktüm, hem hayatımı paylaştım hem de severek pişirdiklerim başka mutfaklarda da pişsin istedim. Pişirme aşkı, fotoğraf aşkıyla birleşince vazgeçilmez bir tutku oldu benim için. Tek dileğim, bu tutkuyla paylaştığım yemeklerimi sizin de mutfaklarınızda sevgiyle pişirmeniz.

Görüşleriniz benim için oldukça değerli.

%d blogcu bunu beğendi: