Işın Karaca Arabesque

Tarzımız olmasada en azından bir arabesk şarkıya eşlik etmişliğimiz vardır değil mi? Duyduğumuzda hafiften mırıldanırız. En azından canımız birşeye sıkıldığından Orhan GENCEBAY’ın Batsın Bu Dünya’sını söylemişizdir:)). İşte arabesk bu kadar içimizdeyken Işın KARACA‘nın yeni arabesk albümü çıkıyor karşımıza video klibi Dert Bende Derman Sendeyle…
Albümde Mavi Mavi şarkısıyla İbrahim TATLISES ve Hülya AVŞAR’ın mavi mavi filmini, Kim Bilir şarkısıyla Müjdat GEZEN ve Gülşen BUBİKOĞLU’nun Gırgıriyesini hatırlıyorum ben.
Albümü henüz dinlemediyseniz, dinleyince müptelası olacağınızın garantisini veririm:).
İyi Dinlemeler 🙂

Nazlı

1984 Tekirdağ doğumluyum. Son durağı Ankara olan bir memurum. 2010 yılından beri en güzel hobim olan bloğumu yazıyorum. Annesinin okuyor diye mutfağa sokmadığı; ama bir elinde elma, gözü hamurun kıvamında, yemeğin suyunda olan küçük bir kızdım. Kaçamak girdiğim mutfakta, annemin tarif defterinden kulak memesi kıvamında nişastalı kurabiye hamuru yoğurarak bulaştım bu işlere. Pişirdikçe sevdim, yedirdikçe daha çok pişirdim. Evlendim. Kendi mutfağımda pişirmekten daha da çok zevk aldım. Acemi halimle pişirdiklerimi sevdirdim, tarifler istendikçe mutlu oldum. Paylaşmayı seven yanım ağır bastı, bir anda blog yazmaya karar verdim. Hem içimi döktüm, hem hayatımı paylaştım hem de severek pişirdiklerim başka mutfaklarda da pişsin istedim. Pişirme aşkı, fotoğraf aşkıyla birleşince vazgeçilmez bir tutku oldu benim için. Tek dileğim, bu tutkuyla paylaştığım yemeklerimi sizin de mutfaklarınızda sevgiyle pişirmeniz.

Görüşleriniz benim için oldukça değerli.

%d blogcu bunu beğendi: