Dondurucuda Biber Nasıl Saklanır?

dondurucuda biber nasıl saklanır

Kış hazırlıklarından en pratiği bu. Doğra doğra at dondurucuya. İçinden istediğin kadar alabilirsin ihtiyaç duyduğunda.

Bu şekilde dondurucuya uygun kaplar ya da buzdolabı poşetleri işinizi görecektir.

Dondurucuya koyduğunuz her şeyin üzerine uygun bir kalemle koyduğunuz tarihi yazmanız tüketmeniz gereken zamanı kaçırmamanızı sağlar. Kalem yerine etiket de yapıştırabilirsiniz.

Biberleri doğramadan önce güzelce yıkayın ve muhakkak kurulayın. Islak olursa su donacaktır.

Biberlerin çekirdeklerini çıkarın. Kırmızı biberler daha iri olduğu için boydan keserek üç dört parçaya ayırın. Sonra bunları yan yana getirip küçük küçük doğrayın.

Yeşil biberleri de ortadan ikiye kesip çekirdeklerini çıkarın ve ince

nce doğrayın. Kaplara ya da poşetlere size uygun miktarlarda paylaştırın.

İşte bu kadar. Afiyet olsun 😋

Nazlı

1984 Tekirdağ doğumluyum. Son durağı Ankara olan bir memurum. 2010 yılından beri en güzel hobim olan bloğumu yazıyorum. Annesinin okuyor diye mutfağa sokmadığı; ama bir elinde elma, gözü hamurun kıvamında, yemeğin suyunda olan küçük bir kızdım. Kaçamak girdiğim mutfakta, annemin tarif defterinden kulak memesi kıvamında nişastalı kurabiye hamuru yoğurarak bulaştım bu işlere. Pişirdikçe sevdim, yedirdikçe daha çok pişirdim. Evlendim. Kendi mutfağımda pişirmekten daha da çok zevk aldım. Acemi halimle pişirdiklerimi sevdirdim, tarifler istendikçe mutlu oldum. Paylaşmayı seven yanım ağır bastı, bir anda blog yazmaya karar verdim. Hem içimi döktüm, hem hayatımı paylaştım hem de severek pişirdiklerim başka mutfaklarda da pişsin istedim. Pişirme aşkı, fotoğraf aşkıyla birleşince vazgeçilmez bir tutku oldu benim için. Tek dileğim, bu tutkuyla paylaştığım yemeklerimi sizin de mutfaklarınızda sevgiyle pişirmeniz.

Görüşleriniz benim için oldukça değerli.

%d blogcu bunu beğendi: